Podaruj ferie dzieciakom z domów dziecka i pieczy zastępczych

Przeczytanie tego wpisu zajmie Ci ok.: 4 min. ⏱️

Z tego wpisu dowiesz się:

  • Czym jest akcja charytatywna #PodarujWakacje
  • Kto za tym stoi
  • Jak możesz pomóc i wysłać razem z nami dzieciaki na ich pierwszy w życiu obóz
Już po raz piąty razem z Fundacją To Się Uda, portalem Zrzutka.pl oraz organizatorem biegów Survival Race planujemy ponadprogramowy obóz dla dzieciaków z domów dziecka i pieczy zastępczych. 💜

Organizacja obozów, które inspirują, zaszczepiają ciekawość świata i poszerzają horyzonty – to nasza misja od samego początku powstania Gioko. Każde dziecko zasługuje na wsparcie w rozwijaniu swoich pasji i nakierowanie na odpowiednią ścieżkę, dlatego chcemy je zapewnić także tym najbardziej potrzebującym! 

Dołącz do akcji #PodarujWakacje, dorzuć swoją cegiełkę i wyślij razem z nami najmłodszych na wymarzony obóz – z Tobą to się UDA! 🤜🤛

Jak to się zaczęło?

Akcja #PodarujWakacje powstała z potrzeby pomocy. Pomocy dzieciakom, które przez pandemię zostały zamknięte w domach i placówkach wychowawczych, bez większych perspektyw na wakacje. Postanowiliśmy to zmienić!

Pierwsza zrzutka pod szyldem akcji #PodarujWakacje wystartowała w 2020 roku – czasie szczególnie trudnym z uwagi na pandemię. Już wtedy przekonaliśmy się o tym, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami, a wsparcie darczyńców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać 55 441 zł i wysłać prawie 100 dzieci na wymarzone wakacje! Całą kwotę przeznaczyliśmy na 10-dniowy obóz oraz weekendowy wyjazd, wypełnione po brzegi najróżniejszymi atrakcjami – tak, aby wszystkie dzieci poczuły się wyjątkowo i przeżyły niezapomniane chwile. 🤗

Ogromne zaangażowanie darczyńców oraz bezcenne uśmiechy uczestników obozów zmotywowały nas do dalszego działania i jeszcze cięższej pracy.

W ciągu czterech lat udało się nam zebrać już ponad 500 000 zł i wysłać na wyjątkowe wakacje ponad 560 dzieci! 🙌
Idea akcji #PodarujWakacje

Każde dziecko zasługuje na beztroskie wakacje czy ferie – wypełnione radością, odkrywaniem świata, poszerzaniem horyzontów. Dzieci przebywające w domach dziecka, rodzinach zastępczych i ośrodkach opiekuńczych mogą nigdy nie dostać takiej szansy. 

Akcja #PodarujWakacje Zima 2024 to szansa dla kolejnych dzieciaków, by przeżyć beztroskie ferie zimowe i spróbować swoich sił w nowych aktywnościach. Kto wie, może wśród nich kryje się przyszły Adam Małysz, Wojtek Pawlusiak, czy Maryna Gąsienica-Daniel? Wierzymy, że zorganizowanie obozu – choć może wydawać się kroplą w morzu – jest w stanie realnie poszerzyć horyzonty małych uczestników i może stać się w ich życiu znaczącym krokiem naprzód. 👌

Taki wyjazd to nie tylko sielankowa przygoda, czas odpoczynku i beztroski. To nowe możliwości, nowe wyzwania, nauka i edukacja, kształtowanie właściwych postaw, zdobywanie nowych kompetencji i szlifowanie umiejętności, poszukiwanie rozwiązań i poznawanie świata.

Kto za tym stoi?

W ramach akcji #PodarujWakacje razem z Fundacją To Się Uda, portalem Zrzutka.pl oraz organizatorem biegu z przeszkodami Survival Race wspólnie dbamy o transparentność i rzetelność zbiórek, organizację wyjazdów dla dzieci na jak najwyższym poziomie i dopięcie całego programu na ostatni guzik. Rekrutujemy wykwalifikowaną kadrę pedagogów, organizujemy logistykę i przygotowujemy zróżnicowany plan wyjazdu oparty na czterech filarach: sporcie, survivalu, zabawie i edukacji. Dzięki temu każdy z uczestników będzie miał szansę na zmierzenie się z nowym wyzwaniem i zdobycie kolejnych umiejętności.

Ferie zimowe 2024

Podczas zimowej edycji #PodarujWakacje odbędą się dwa obozy:

*Snowboardowy w Szczyrku – gdzie pod okiem trenerów i mistrzów sportu, 20 dzieci będzie uczyło się jazdy na desce – kto wie, może złapią bakcyla i kiedyś to oni będą zawodnikami lub instruktorami?

*Obóz zimowy w Jagniątkowie – między Szklarska Poręba a Karpaczem – gdzie 50 dzieci będzie uczestniczyło w aktywnościach sportowych (basen, ogólnorozwojowe, dwa dni na stoku, spacery, wyprawy), edukacyjnych (warsztaty, spotkania, zwiedzanie), skupiających się po prostu na najlepszej zabawie (kulig, planszówki, dyskoteka, bingo, czy wieczór filmowy). ❄️

Im więcej uda nam się zebrać w ramach zrzutki, tym więcej atrakcji będziemy mogli zapewnić podopiecznym. Pomóżcie wywołać uśmiechy na twarzach jeszcze większej ilości dzieciaków!